Wszystko, co delikatne wymaga wyjątkowej opieki, prawda? To dlatego większość z nas tak dużą wagę przywiązuje do skóry wokół oczu. Jej wyjątkowa, bardzo delikatna i mocno ukrwiona struktura sprawia, że nie tylko wszystko na niej widać… I nie mam tu na myśli zmarszczek, ale też to, czy jesteśmy wypoczęte, zmęczone, zdenerwowane, osłabione, szczęśliwe, zdrowe… Oczy są zwierciadłem duszy – ile razy słyszałyśmy to stwierdzenie? Ale jak często zastanawialiśmy się nad tym, że za to jak widziane jest to nasze zwierciadło, odpowiedzialne jest jego otoczenie, czyli właśnie skóra wokół oczu…? Czas poznać wszelkie sprzyjające skórze oczu oko…liczności 🙂

Proste sposoby na pielęgnację skóry wokół oczu

Codziennymi nawykami naprawdę możemy sprawić, że opóźnimy proces powstawania zmarszczek, ale też poprawimy stan skóry wokół oczu. Jak?

– pijmy dużo wody, nie szklankę lub dwie, ale co najmniej dwa litry!

– nośmy okulary przeciwsłoneczne i stosujmy kremy z filtrem – skóra wokół oczu jest wyjątkowo narażona na ostre promienie słoneczne czy wiatr;

– dokładnie, ale delikatnie usuwajmy makijaż: warto więc wybrać skuteczne, a zarazem delikatne żele i płyny, które nie tylko usuną zanieczyszczenia, ale też nawilżą ten delikatny obszar; dodatkowo nie pocierajmy mocno skóry wacikiem, ale delikatnie przyciśnijmy go do oczu i pozwólmy kosmetykowi działać!

– nie trzyjmy oczu, nie mrużymy; gdy zaczynamy mrużyć oczy podczas czytania czy oglądania telewizji, to znak, żeby udać się do okulisty: im szybciej to zrobimy, tym prędzej sprawdzimy, czy z naszym wzrokiem wszystko gra, a przy okazji odciążymy skórę wokół oczu od dyskomfortu i wysiłku;

– wysypiajmy się – to wtedy skóra się regeneruje, a rano nie ma zaciemnień pod oczami spowodowanych zmęczeniem!

– jedzmy dużo witamin – zawsze miejmy oko na świeże owoce i warzywa 😉

– wklepujmy kremy, zamiast je rozcierać;

– systematycznie wykonujmy masaż wokół oczu: delikatnie, opuszkami palców masujmy skórę – od wewnętrznego kącika do zewnętrznego pod okiem, i odwrotnie nad okiem; pamiętajmy, aby nie naciągać przy tym skóry, nie szczypać jej, ale zapewnić jej delikatny, spokojny masaż.

Skuteczny kuracja pod oczy!

Pamiętajmy, że na wygląd naszej skóry wpływają nie tylko zabiegi pielęgnacyjne, ale też geny, doświadczenia i oczywiście naturalne procesy starzenia się organizmu. Przecież np. worki czy zaciemnienia pod oczami to wynik nie tylko niewyspania czy nerwów, ale też genów czy przebytych chorób. 

Warto więc do swojego pakietu dobrych nawyków dodać kosmetyki, które podchodzą do tematu holistycznie i rzeczywiście wzmocnią efekty dbania o skórę pod oczami. 

Takie działanie ma Krem pod oczy anti-aging Feel the wake. Składniki tego kosmetyku dobrane są w taki sposób, aby działać kompleksowo – zmniejszać i wygładzać tzw. „kurze łapki” oraz drobne zmarszczki, zaś duża zawartość składników aktywnych wyraźnie poprawia kondycję, jędrność i wygląd skóry pod oczami. Zastosowana w tym Kremie witamina C, której działanie wzmacnia kwas ferulowy, daje efekt delikatnego rozjaśnienia, co naprawdę sprawdza się, gdy używamy kremu po nocy. Krem aż w ponad 90% składa się ze składników pochodzenia naturalnego, co w przypadku tak delikatnej skóry twarzy jest gwarancją bezpieczeństwa.

Jestem pewna i to bez zmrużenia okiem, że wprowadzając w życie dobre nawyki, ale też skuteczne rozwiązania pielęgnacyjne rano i wieczorem – bo krem Feel the wake możemy stosować o każdej porze – poprawimy kondycję skóry wokół oczu. Zobaczycie 🙂

Related posts

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do góry
Awesome Cosmetics

Kosmetyki naturalne

Z natury szukamy, tego co najlepsze.
Śledź nas na social mediach